Bodor András, Karsai Judit, Milos Milicsevics
A cikk az elmúlt tíz évben végrehajtott közel 800 cégbe történt befektetést térképezi fel. A cikkben ismertetett kutatás úttörő jellegét kiemeli, hogy mivel a kockázati tőke ügyletek Magyarországon üzleti titoknak minősülnek, nem áll rendelkezésre nyilvános adatbázis a kockázati tőkebefektetésben részesült hazai vállalkozásokról. E cégeket csak közvetett módszerrel, a hazai és külföldi kockázati tőkebefektetéssel foglalkozó alapokat és alapkezelőket kellett először beazonosítani, majd megvizsgálni, hogy melyek azok a hazai vállalkozások, amelyekben e szereplők tulajdoni hányadot szereztek.
Karsai Judit, Nagy Dénes, Gazdag Gergely, Török József
A cikk azt térképezi fel, hogy maguk a kockázati tőkealap-kezelők valóban képesek-e a tőkén kívül más módon is elősegíteni a portfoliójukba választott cégek sikeressé válását. E cikk érdekessége, hogy a kutatást a Budapesti Corvinus Egyetem Széchenyi István Szakkollégium és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Management Szakkollégium kockázati tőke iránt érdeklődő lelkes szakkollégistái kezdeményezték és hajtották végre.
Mindkét cikk angol nyelven is megjelent az évkönyvben.
Nem található esemény a közeljövőben.
A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb ... Read More »
Tisztelt Kollégák! Tudományos kutatóként, intézeti vezetőként egész életünkben a kutatói szabadság és felelősség elve vezetett bennünket. Meggyőződésünk, hogy a tudomány csak akkor érhet el ... Read More »
Srí Lanka: a 2022-es gazdasági válság leckéje – A. Krueger Lessons from Sri Lanka Anne O. Krueger Jul 25, 2022 – Project Syndicate ... Read More »
A permanens válság korában élünk – J. Meadway We’re living in an age of permanent crisis – let’s stop planning for a ‘return ... Read More »
A 2021 végén, illetve 2022 elején tapaszalt 6, illetve 7%-os cserearányromlás brutális reáljövedelem-kivonást jelentett a magyar gazdaságból. A külső egyensúly alakulásával foglalkozó elemzések többnyire ... Read More »