PUBLICISZTIKA – Élet és Irodalom LXII. évfolyam, 2. szám, 2018. január 12.
Széchenyi István 1860-ban, a Diszharmónia és vakság első oldalán, a korabeli ausztriai politikai helyzet taglalását felvezetve, mindössze néhány héttel öngyilkossága előtt írta a következő mondatokat: „Népek kormányaikkal való diszharmóniáját harmóniába hozni mindig nehéz, még akkor is, ha a vezetők és a vezetettek – amennyire lehet – világosan látnak. Ha azonban a népek rövidlátással vannak megverve, a hatalmon lévők pedig egyenesen vakok, akkor a harmónia megteremtése némiképp bizony meghaladja az emberi erőt, s ilyenkor dönt a véletlen, a világszellem, a magasabb fény, a fátum, az Isten – már ahogy ki-ki hite, nézetei és ösztönei szerint értelmezi.” Széchenyi mai olvasójának a mai magyarországi állapotokat érzékelve nem nehéz átélni a zaklatott lelkű gróf akkori elkeseredését.
A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb ... Read More »
Tisztelt Kollégák! Tudományos kutatóként, intézeti vezetőként egész életünkben a kutatói szabadság és felelősség elve vezetett bennünket. Meggyőződésünk, hogy a tudomány csak akkor érhet el ... Read More »
A 2021 végén, illetve 2022 elején tapaszalt 6, illetve 7%-os cserearányromlás brutális reáljövedelem-kivonást jelentett a magyar gazdaságból. A külső egyensúly alakulásával foglalkozó elemzések többnyire ... Read More »