Az MTA Emberi Erőforrások Gazdaságtana Tudományos Bizottsága és a KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet 2019-ben is megrendezte hagyományos sziráki konferenciáját, ami a magyarországi munkagazdaságtani kutatásokkal foglalkozó közgazdászok rendszeres szakmai fóruma. A hagyományoknak megfelelően a konferencián idén is a kifejezetten a munkaerő-piaccal kapcsolatos kutatások domináltak, de az előadások az egészséggazdaságtan, demográfia és oktatásgazdaságtan témáit is érintették. A konferenciatermet zsúfolásig megtöltő közönség többek között hallhatott előadást a tömegmédia védőoltások iránti keresletre gyakorolt hatásáról, a klímaváltozás és foglalkoztatás kapcsolatáról, valamint a külföldi vállalatvezetők cégeik teljesítményére gyakorolt hatásáról is. A rendezvény külön szekciókat szentelt a 2019-es Munkaerőpiaci Tükörben megjelenő tanulmányoknak, amelyek elsősorban a fiatalok munkaerőpiaci helyzetére fókuszáltak. Az idei konferencia egyik különlegessége a PechaKucha blokk volt, amelyben az előadók egy-egy kedvenc témájukról 20 diában beszélhettek, diánként 20 másodperces időkeretben, melynek lejártával a diák automatikusan továbbléptek. Ez a forma kiváló ízelítőt adott arról, hogy miként lehetséges egy-egy probléma, kutatási eredmény lendületes, fegyelmezett, izgalmas és szélesebb, nem kifejezetten szakmai közönségnek szóló prezentálása.
Nem található esemény a közeljövőben.
A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb ... Read More »
Tisztelt Kollégák! Tudományos kutatóként, intézeti vezetőként egész életünkben a kutatói szabadság és felelősség elve vezetett bennünket. Meggyőződésünk, hogy a tudomány csak akkor érhet el ... Read More »
Srí Lanka: a 2022-es gazdasági válság leckéje – A. Krueger Lessons from Sri Lanka Anne O. Krueger Jul 25, 2022 – Project Syndicate ... Read More »
A permanens válság korában élünk – J. Meadway We’re living in an age of permanent crisis – let’s stop planning for a ‘return ... Read More »
A 2021 végén, illetve 2022 elején tapaszalt 6, illetve 7%-os cserearányromlás brutális reáljövedelem-kivonást jelentett a magyar gazdaságból. A külső egyensúly alakulásával foglalkozó elemzések többnyire ... Read More »