Munkaerőpiaci tükör, 2017. Az MTA Közgazdaság-tudományi Intézete 18 éve indította el a magyarországi munkapiac és foglalkoztatáspolitika aktuális jellemzőit bemutató és a témakör egy-egy területét részletesen elemző Munkaerőpiaci Tükör című évkönyvsorozatot. Az idei közelkép a nők munkaerőpiaci helyzetével és annak három kiemelt területen mutatkozó összefüggéseivel foglalkozik. Ezek a gazdasági növekedés serkentése, az alacsony fertilitási mutatókra gyakorolható jótékony hatások és az elöregedő társadalom nyugdíjbiztosítási problémáinak csökkentése. A kötet újdonsága, a Zsebtükör, amely 81 ábrán mutatja be a nemek közötti iskolázottsági, foglalkoztatási és kereseti különbségeket, az elérhető leghosszabb idősorokat és a legnagyobb hazai adatbázisokat használva. Ahogy a szerzők előszavukban írják „Egy zsebtükörtől ne várjuk azt, amit az „ómama velencei tükre” tudott. A zsebtükör apró, kicsit torzít, kicsit homályos, viszont mindig elővehető, ha szükség van rá – jó szolgálatot tesz egészen addig, amíg össze nem törik vagy el nem homályosodik, ami esetünkben az idő múlásával bizonyosan bekövetkezik.” Az évkönyv és az előző kötetek letölthetők a Közgazdaság-tudományi Intézet honlapjáról.
Nem található esemény a közeljövőben.
A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb ... Read More »
Tisztelt Kollégák! Tudományos kutatóként, intézeti vezetőként egész életünkben a kutatói szabadság és felelősség elve vezetett bennünket. Meggyőződésünk, hogy a tudomány csak akkor érhet el ... Read More »
Srí Lanka: a 2022-es gazdasági válság leckéje – A. Krueger Lessons from Sri Lanka Anne O. Krueger Jul 25, 2022 – Project Syndicate ... Read More »
A permanens válság korában élünk – J. Meadway We’re living in an age of permanent crisis – let’s stop planning for a ‘return ... Read More »
A 2021 végén, illetve 2022 elején tapaszalt 6, illetve 7%-os cserearányromlás brutális reáljövedelem-kivonást jelentett a magyar gazdaságból. A külső egyensúly alakulásával foglalkozó elemzések többnyire ... Read More »