A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről

A KRTK Közgazdaság-tudományi Intézet teljesítményéről

A KRTK KTI a RePEc/IDEAS rangsorában, amely a világ közgazdaság-tudományi tanszékeit és intézeteit rangsorolja publikációs teljesítményük alapján, a legjobb 5 százalékban van.

Pályázati eredményesség

A KTI bevétele pályázatokból az elmúlt három évben átlagosan 483 millió forint. A pályázati bevételek átlagosan az összes bevétel 62 százalékát teszik ki.

Jelenleg futó jelentős nemzetközi pályázatok:

Low-Input Farming and Territories – Integrating knowledge for improving ecosystem based farming (LIFT)

Raising EU Productivity: Lessons from Improved Micro Data (MICROPROD)

Már elnyert, hamarosan induló nemzetközi pályázat:

Better Agri-food Trade Modelling for Policy Analysis (BATModel)

Publikációs teljesítmény

Az elmúlt öt évben a KTI kutatói átlagosan 37 nemzetközi folyóirat cikket publikáltak a Web of Science-ben (WOS) regisztrált folyóiratokban. Ebből a legfelső negyedbe tartozó (Q1) folyóiratokban megjelent cikkek száma 2019-re az előző évhez képest majdnem a duplájára emelkedett. A legfelső decilisbe tartozó cikkek száma 7 és 14 között volt. Az összes impakt faktoros cikk folyóiratainak összesített impakt faktora 41,9 és 90,5 között mozgott. Utóbbi érték a 2019-es évre vonatkozik, ami jelentős változást mutat a 2017-es évihez képest.

A nemzetközi folyóirat cikkek száma

KTI_nemzetközi folyóiratcikkek száma (2020. ápr. 22.)
2015 2016 2017 2018 2019
D1 cikkek 9 7 7 14 11
Q1 cikkek 7 12 11 10 18
WoS-ban szereplő cikkek száma 33 43 26 36 49
Összesített (kumulatív) impakt faktor IF 41,86 45,4 43,06 73,41 90,5

Kapcsolat a kormányzati intézményekkel

Az KRTK KTI-nek hagyományosan jó kapcsolata van a különböző kormányzati intézményekkel. A Központi Statisztikai Hivatallal együttműködve az MTA támogatásával hoztuk létre és fejlesztjük folyamatosan a KRTK Adatbankja által üzemeltetett KSH-KRTK Kutatószobát, ahol az ELKH társadalomtudományi intézeteinek munkatársai és szerzőtársaik ellenőrzött körülmények között használhatnak olyan egyedülálló, egyéni és vállalati szintű adatokat tartalmazó állományokat, mint például a teljes körű népszámlálások és demográfiai regiszterek, valamint vállalati, kereskedelmi, innovációs és mezőgazdasági adatbázisok. A fejlesztés a KSH és az KRTK több éves együttműködésének keretében, az MTA által biztosított források felhasználásával jött létre. A KSH-KRTK Kutatószobához hasonló infrastruktúrával tervezzük hamarosan megnyitni a KRTK Kutatószobát, ahol az egyéb, nem KSH forrású adatok elemzése végezhető el hasonlóan biztonságos és ellenőrzött körülmények között. A két kutatószoba mellett működik az Adatbank szerveres  hozzáférésű adatszolgáltatása, amely az pszeudonim adatbázisok távoli hozzáférését és elemzését szolgálja.

A Költségvetési Tanács felkérésére több alkalommal készítettünk tanulmányokat.

Gazdasági Versenyhivatallal közösen már több mint 10 éve adjuk ki a Verseny és Szabályozás című évkönyvet, amely teljes terjedelmében szabadon hozzáférhető a KTI honlapján

A Pénzügyminisztériummal kötött együttműködés keretében már közel 20 éve a KTI minden évben magyar és angol nyelven publikálja a Munkaerőpiaci Tükör című évkönyvét, amely teljes terjedelmében szabadon hozzáférhető a KTI honlapján.

Az MTA és az Európai Bizottság finanszírozásában jelenik meg kétévente a Közoktatás Indikátorrendszere című kidavány, amely szintén ingyenesen érhető el a KTI honlapján

Kapcsolat a felsőoktatással

Az intézet kutatói szinte valamennyi hazai graduális és posztgraduális közgazdasági képzést nyújtó felsőoktatási intézményben oktatnak. (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapesti Corvinus Egyetem, ELTE, Debreceni Egyetem, Pécsi Tudomány Egyetem, Kaposvári Egyetem, Közép-Európai Egyetem) Emellett együttműködési megállapodás keretében segítik a veszprémi Pannon Egyetemen, illetve a Szegedi Tudományegyetemen, a Kaposvári Egyetemen, a Közép-európai Egyetemen, a Budapesti Corvinus Egyetemen és a Szent István Egyetemen folyó doktori képzést. Kutatói tanítanak külföldi egyetemeken (University of California San Diego, University of Manchester, University of Liverpool, UK Open University), külső munkatársak neves külföldi kutatóintézetekben (Centre for Economic Policy Research, Institute of Labour Economics)

Felhasználási feltételek
Impresszum
Intézményünk országos ésnemzetközi hálózati kapcsolatátaz NIIF program biztosítja
Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaság-tudományi Intézet
© Copyright 2020. Minden jog fenntartva.